קידוש המקום

בתי הכנסת המוכרים לנו כיום, בין אם בארץ ישראל ובין אם בארצות ניכר, דומים בארגון הפנימי ובתכולתם הייחודית. מבנה בית הכנסת כולו נועד מלכתחילה להיות נבדל מבתי המגורים ו/או המוסדות השונים שבקרבתו היות והוא משמש כמקום מקודש, כבית תפילה ליהודים, מקום שמטרתו העיקרית היא להעצים את החיבור בין האדם לאל. לשם כך מכיל בית הכנסת בחלל הפנימי שבו אזורים ואלמנטים מיוחדים ובעלי קדושה. 

 

לא רק לאחסון

האזור המקודש ביותר בבית הכנסת הינו ארון ספרי קודש שבו מאוחסנים ספרי הקודש שקדושתם עולה על הארון עצמו ובית הכנסת. בבתי הכנסת הספרדיים יש המכנים אזור זה בשם היכל. בעבר, שימשה תיבה לאחסון ספרי הקודש וחפצי קודש נוספים ומקומה היה בחדר נפרד בו היא אוחסנה לאחר שימוש. כיום זהו ארון המוצב באולם התפילה, בחזית הפונה לירושלים ולרב מעל במה מוגבהת.

ארונות קודש, מפאת קודשם, מעוצבים בפאר רב. ניתנת תשומת לב רבה לעיצוב ולשילוב אלמנטים מן המסורת, התאמת גודלם ונפחם לתכולתם, והחומרים מהם הם עשויים הינם מהמשובחים והיפים שיש.רוצים לשלב בבית הכנסת ארונות ספרי קודש איכותיים ויפים? אם כן, פיניש – ריהוט לבית כנסת היא הכתובת המתאימה לפנות אליה. החברה, שהוקמה בשנת 1982, מציעה מבחר של רהיטי עץ ופריטים משלימים נוספים לבתי כנסת, שאותם היא מעצבת ואף מייצרת. לסקירת כלל השירותים והמוצרים של החברה, לחצו כאן ולקבלת פרטים נוספים בטלפון התקשרו ל – 08-9366363