בימות תפילה

מיקום התיבה בבית הכנסת מהווה מקום מרכזי סביבו מתרכזים באי בית הכנסת, ספר התורה אשר מונח על התיבה מקבל את מקומו בליבו של בית הכנסת. לכל עדה סגנון אישי לפיו נבנית התיבה. תיבת שליח הציבור המעוצבת ע"י האומנים של פיניש מותאמת לכל בית כנסת .

מיקום התיבה גובהה , גודלה ועיצובה מתוכננים יחד עם גבאי בית הכנסת דבר המאפשר עיצוב ייחודי לכל בית כנסת ע"פ רוחו והשפעתו .השימוש בחומרים השונים מאפשר לנו להציג ריהוט מרשים כיאה לבית ה'.

בימה לבית הכנסת היא ליבו של המקום הקדוש, עליה מונח ספר התורה וסביבה מתקהלים המתפללים. עיצובן של הבמות משתנה בין מסורות ועדות, ואנו בפיניש אמונים על תכנונן, עיצובן והכנתן כבמה קבועה או בתור בימה ניידת לבית הכנסת.

 

מהותה של בימת בית כנסת

במת בית הכנסת, המכונה גם תיבה, בימה, תיבת תפילה או תיבת שליח הציבור, היא משטח מוגבה מרכזי ובולט השוכן בלב בית הכנסת, ומיועד לקריאת תורה, ולעיתים גם לדרשות וטקסים מיוחדים. מדובר במסורת עתיקת יומין הנזכרת עוד בכתבי המשנה, בה נאמר "עשו לו בימה של עץ", וכן במקורות נוספים כדוגמת כתבי הרמב"ם – "ומעמידין בימה באמצע הבית". מכאן נובע שקיימת חשיבות רבה לתכנון, עיצוב ובניית הבימה על ידי איש מקצוע ירא שמים, המבין את חשיבותו ומשמעותו הרוחנית של פריט מהותי זה. דוגמא נאה לכך מהווה פנחס לחיאני, מנהל חברת פיניש, המתמחה בהכנת ריהוט בתי כנסת לרבות ארונות קודש, ספריות, כיסאות ובימות. על כן, בחברתנו כל בימת תפילה מתוכננת, מעוצבת ומבוצעת באופן קפדני, ייחודי ומרהיב, המשקף באופן מכובד וייצוגי את חשיבותה ומעמדה.

 

תכנון ועיצוב במה לבית כנסת

בין אם זוהי בימה ניידת או קבועה, תכנון במה לבית הכנסת מבחינת עיצובה, מידותיה וגובהה נעשה על ידינו בשיתוף פעולה ועל פי רצונות והעדפות גבאי בית הכנסת, הקהילה ותורמי המקום. העיצוב יתוכנן באופן מתאים לסגנון בית הכנסת וייחודו, ויעניק לכם פריט ריהוט איכותי, יציב, עמיד ומרשים הנאה למעמד בית קודש. על מנת ליצור בימה בהתאמה אישית מלאה אנו ניפגש עמכם ונגיע אליכם כדי לבחון את מידות ומאפייני בית הכנסת. על סמך מידע זה נכין סקיצה ידנית שתעובד ותלוטש לכדי תוכנית עבודה סופית באמצעות תוכנת מחשב ייחודית.

 

מומחיות בבניית בימות בית כנסת

הניסיון, הידע, הכלים וכוח האדם שלנו מאפשרים לנו לתכנן, לעצב ולבנות בימות תפילה איכותיות ומרהיבות ביופיין, המשקפות או אופי וסגנון המקום ומבקריו. על הכנתן עמל צוות מיומן ומסור של אנשי מקצוע, האמונים על יצירת עבודת יד אומנותיות לצרכי קדושה. הצוות כולל בין היתר מעצבים, אדריכלים, נגרים, צבעים, אומני עץ, חרטים, מגלפים ומומחים בריקועי נחושת. עבודתו תבוצע בשלבים ובאופן מפוקח ומדויק בעזרת תוכנת מחשב דו ממדית, והמלאכה תסתיים בהצבת הבימה בבית הכנסת לשביעות רצונו המלאה של המזמין.

 

הזמנת בימות לבית כנסת

להזמנת בימה איכותית ומכובדת בתאמה אישית, ולקבלת מידע נוסף בנושא, התקשרו אל חברת פיניש בטלפונים 08-9366363 ו- 1-700-50-25-50.