חמישה דברים שכדאי לדעת בבחירת ספריית קודש

בעבר סיפריות קודש נחשבו לרהיטים גדולים ומסיבים שכיסו קיר ענק בסלון והכילו מגוון ספרים. במהלך השנים האחרונות ספריות הקודש הפכו לפריט מעוצב שמשתלב היטב עם העיצוב הכללי של החלל ומעניק הרבה טוהר לאווירת החלל. בתי הכנסת של היום מיועדים לתפילות, אך לא רק, כל מתפלל שמגיע לבית הכנסת ביכולתו להרחיב את הידיעות שלו בתחומי הקודש, ועל כן ניתן יהיה למצוא גם ספרים שמעשירים את ידיעותיהם של כל מי שחפץ בכך, כשכולם מאוכלסים בתוך ספריית קודש.

 

בחיפוש אחר ספריות קודש זולות, מומלץ לשים דגש על איכות הספרייה ולא להמעיט בחשיבות זו. ספרייה מטרתה הראשונית להחזיק לאורך שנים מנעד של ספרי קדושה חשובים ויקרי ערך ולשרת נאמנה את הרבנים וכל באי בית הכנסת. להלן חמישה פרמטרים שחשוב לדעת כשבוחרים ספרית קודש.  

  1. חשוב להתאים את גודל הספרייה לגודל ההיכל. ספרייה שתהייה גדולה בתוך חלל שהוא קטן תיצור תחושת עומס וצפיפות ותפגע במראה העיצובי. לעומת זאת, ספרייה קטנה יותר שתעמוד בחלל גדול, לא תצליח לספק את התחושה הדומיננטית ותשפיע באופן מינימלי על אווירת הקודש והטוהר.  
  2. גם ספרי הקודש יגיעו במגוון של גדלים, זאת הסיבה שיש לבחור ספרייה שיש בה מדפים בכל מיני גדלים. כך נוכל לבצע חלוקה בהתאם לספרי קודש גדולים וגבוהים לבין ספרים קטנים. 
  3. ספרי קודש נחשבים ספרים בעלי מסה ולכן חשוב שאיכות חומר הגלם של הספרייה יהיה גבוה ואיכותי. עץ מלא בהחלט יכול לספק זאת, הוא נושא בבטחה את כל הספרים ולא גורם למדפים לשקוע בשל הכובד. 
  4. ספריית קודש למכירה צריכה להתאים את עצמה לרוח העיצובית ששוררת בחלל בית הכנסת. במידה והחלל עמוס בפריטים ויזואליים מומלץ יהיה לבחור בספריות אטומות כדי למנוע עומס בעיניים וליצור מראה רגוע ונקי.
  5. כדי להעניק עושר עיצובי לספרייה מומלץ יהיה לסדר את הספרים במאוזן ואת חלקם להניח במאונך. ניתן להשאיר את המדפים או שאר החלל ריק, או לעטר אותם בפריט נוי.

כנסו עכשיו לאתר הבית שלנו, פיניש ריהוט אמנותי לבתי כנסת ותתרשמו ממגוון הספריות שעיצבנו בחללים שונים, אצלנו תוכלו למצוא ספריות קודש למכירה, מעוצבות ואמנותיות עשויות עץ מלא שיענו על כל דרישה וצורך שלכם.