ספריית קודש מעץ מלא

במידה ותתחילו תהליך של שיפוץ בבית הכנסת שלכם או בבנייה של בית כנסת חדש, תצטרכו להתאים גם ספרייה לספרי הקודש שתכיל את הסידורים וכל ספרי התורה והקדושה שנמצאים בשימוש של ציבור המתפללים. ספריית קודש צריכה להראות מכובדת בדיוק כמו כל פריט אחר בחלל בית הכנסת, כשהמטרה בעיקר תהייה לאפשר לכל מתפלל את תחושת ההוד וההדר במרחב התפילה. 

 

על מנת ליצור הרמוניה בחלל, כל רהיט שנמצא בבית הכנסת אמור להתכתב עם הסגנון העיצובי של החלל ולכן חשוב לבחור כל פריט בהתאם לסגנון, לצרכים, ליתר הריהוט, לגודל המרחב, לחומרי הגלם וגם לרוח הקהילה שפוקדת אותו. ספריות קודש עץ מלא תהיינה מקור להשראה ללימוד ולקדושה והן מחזיקות לאורך שנים ארוכות. 

ספריית קודש עץ מלא                                                                                           

כל עיני המתפללים יהיו ממוקדות לעבר ארון הקודש ולכן הוא נחשב לפריט הדומיננטי ביותר בחלל. רק לאחר בחירה של ספריית קודש מעוצבת ומהודרת יהיה מומלץ לבחור ביתר הפריטים בחלל. כמות הספרים שיאכלסו אותו וגודל חלל בית הכנסת יסייעו לבחור את ממדי הספרייה והארון. הבחירה בחומר הגלם של הארון כמעט תמיד תהייה עץ מלא חזק ויציב שמחזיק את כל התכולה שלו בקלות ולאורך שנים.

ספרייה לפי דרישה                                                                                                ספריות קודש מכובדות ומרשימות מיוצרות לרוב בעבודת יד כשהדגש בעיצוב יהיה בהתאם לסמלים ולמנהגים של כל עדה וקהילה שמגיעה לאותו חלל בית הכנסת. כל עיצוב של ספרית קודש עץ מלא תתוכנן גם בהתאם לצרכים של מי שמזמין אותה, לכמות המתפללים שמגיעים באופן תדיר, לנגישות של הרבנים והגבאי וכד'. אפשרויות העיצוב של ספריית קודש הן רבות ולכן נדרש לתכנן אותן בקפידה ולקחת בחשבון את כל הגורמים. יש לבחור את הצורה של הספרייה, להחליט אם רוצים להוסיף לה ויטרינה מזכוכית, מדפים, מגרות, ואולי גם מעוניינים בהוספה של מערכת מיגון שתגן על הספרים במקרה חלילה של שריפה או גניבה וכו'. 

חברת פיניש ריהוט אומנותי לבית הכנסת  מעצבת ומייצרת ספריות קודש לבתי כנסת ובתי מדרש. ייצור ספריות קודש מעץ מלא למכירה ייוצרו מעץ איכותי שמגיע בציפוי, עיטורים מפוארים ורמת גימור משולמת. פנו אלינו כבר עכשיו בכל נושא עיצוב וריהוט בית הכנסת שלכם ואנו נשמח לייעץ וללוות אתכם בכל התהליך העיצובי ולהעניק לכם שירות מקצועי, איכותי ואמין ביותר.